Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji

Sygnatura: ZR/30/2016

Wejście w życie: 04.04.2016

Ważny do: -

Dokumenty powiązane: ZR/41/2014 ZR/3/2014 ZR/59/2019

Tekst scalony

Zarządzenie Nr 30/2016

Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

z dnia 22 marca 2016 roku

w sprawie zmiany Zarządzenia Nr 3/2014 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 14 stycznia 2014 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu pracy Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie

 

Działając na podstawie art. 1042 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1502 z późn. zm.), stanowi się, co następuje:

 

§ 1

W Regulaminie pracy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który stanowi załącznik do zarządzenia Nr 3/2014 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 14 stycznia 2014 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu pracy Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, wprowadza się następujące zmiany:

1)       § 2 ust. 2  otrzymuje brzmienie:

„2. W sprawach nie uregulowanych w Regulaminie pracy stosuje się przepisy ustawy z dnia 26 czerwca  1974  r. – Kodeks  pracy (t.j. Dz. U. z  2014 r. poz. 1502 z późn. zm.) oraz inne właściwe przepisy określające prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawcy.”

2)       § 9 otrzymuje brzmienie:

„ § 9

1.     Nawiązanie stosunku pracy oraz ustalenie bądź zmiana warunków pracy i płacy, bez względu na podstawę prawną, wymaga zgodnego oświadczenia woli pracodawcy 
i pracownika. 

2.     Przez   nawiązanie  stosunku  pracy  pracownik  zobowiązuje  się  do  wykonywania  pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz 
w miejscu i czasie wyznaczonym  przez  pracodawcę,  a pracodawca – do   zatrudniania   pracownika   za  wynagrodzeniem. 

3.     Umowa o pracę powinna być zawarta na piśmie, określać strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, a w szczególności: 

1)      rodzaj pracy;                                               

2)      miejsce wykonywania pracy;

3)      wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia;

4)      wymiar czasu pracy;

5)      termin rozpoczęcia pracy. 

4.     Pracodawca zobowiązany jest poinformować pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o:

1)      częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę;

2)      obowiązującej pracownika dobowej i tygodniowej normie czasu pracy;

3)      wymiarze i prawie do urlopu wypoczynkowego, do którego uprawniony jest pracownik;

4)      długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę;

5)      układzie zbiorowym pracy, którym pracownik jest objęty.

5.     Umowę o pracę zawiera się na okres próbny, na czas nieokreślony albo na czas określony.

6.     Umowę o pracę na okres próbny, nieprzekraczający 3 miesięcy, zawiera się w celu sprawdzenia kwalifikacji pracownika i możliwości jego zatrudnienia w celu wykonywania określonego rodzaju pracy.

7.     Ponowne zawarcie umowy o pracę na okres próbny z tym samym pracownikiem jest możliwe:

1)      jeżeli pracownik ma być zatrudniony w celu wykonywania innego rodzaju pracy;

2)      po upływie co najmniej 3 lat od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniej umowy o pracę, jeżeli pracownik ma być zatrudniony w celu wykonywania tego samego rodzaju pracy; w tym przypadku dopuszczalne jest jednokrotne ponowne zawarcie umowy na okres próbny.

8.     Okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łączny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami stosunku pracy, nie może przekraczać 33 miesięcy, a łączna liczba tych umów nie może przekraczać trzech.

9.     Umowę o pracę zawiera się i rozwiązuje na podstawie przepisów Kodeksu pracy.

10.      Oświadczenie  każdej  ze  stron  o  wypowiedzeniu  lub  rozwiązaniu  umowy  o  pracę  bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. 

11.      W  oświadczeniu  pracodawcy  o  wypowiedzeniu  umowy  o  pracę  zawartej  na  czas nieokreślony lub o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy oraz powinno być zawarte pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie odwołania się do sądu pracy. 

12.      Oświadczenie  pracownika  o  rozwiązaniu  umowy  o  pracę  bez  wypowiedzenia  powinno wskazywać przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy. ”

3)       § 48 ust. 4 otrzymuje brzmienie:

 „4. Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.”

4)       § 62 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.”

 

§ 2

Wprowadza się tekst jednolity załącznika do Zarządzenia Nr 3/2014 Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 14 stycznia 2014 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu pracy Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, stanowiący Załącznik do niniejszego zarządzenia.

 

§ 3

Realizację zarządzenia powierza się prorektorowi właściwemu ds. kadr.

 

§ 4

Zarządzenie wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od podania go do wiadomości poprzez zamieszczenie w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Rektor

 

Prof. dr hab. Ryszard J. GÓRECKI

 

30-Regulaminpracy.pdf
Podmiot udostępniający:
Biuro Rektora
Wytworzono przez:
prof. dr hab. Ryszard Górecki
Data wytworzenia:
21 marca 2016
Opublikowano przez:
Aldona Stec
Data opublikowania:
13 maja 2021 12:53
Aktualizowano przez:
Aldona Stec
Data aktualizacji:
13 maja 2021 12:56