Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji

Sygnatura: US/895/2016

Wejście w życie: 31.08.2016

Ważny do: -

Dokumenty powiązane: US/466/2014 US/774/2015 US/922/2016 US/152/2017

Tekst scalony

UCHWAŁA Nr 895
Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
z dnia 26 kwietnia 2016 roku

w sprawie zmiany Uchwały Nr 466 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 28 lutego 2014 roku w sprawie określenia procedury oraz kryteriów udzielania zgody na dodatkowe zatrudnienie 

Na podstawie § 14 ust. 1 pkt 16 Statutu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie postanawia, co następuje:

§ 1

W uchwale nr 466 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 28 lutego 2014 roku w sprawie określenia procedury oraz kryteriów udzielania zgody na dodatkowe zatrudnienie (z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 1 ust. 6 otrzymuje brzmienie: „6.  Senat podejmuje uchwałę o wyrażeniu zgody na dodatkowe zatrudnienie, o którym mowa w ust. 2, większością 2/3 głosów obecnych.”
2) w § 3 ust. 7 otrzymuje brzmienie: „7. Zgoda udzielona przez Rektora obowiązuje nie dłużej niż do końca roku akademickiego, którego wniosek dotyczy.„
3) § 4 otrzymuje brzmienie:

„§ 4
Przesłanki nieudzielania zgody na dodatkowe zatrudnienie
1. Właściwy organ nie udziela zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia, jeżeli zachodzi chociażby jedna z następujących przesłanek: 

1) dodatkowe zatrudnienie prowadziłoby do konfliktu interesów lub konfliktu zobowiązań w rozumieniu Uchwały Nr 465 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 28 lutego 2014 roku w sprawie konfliktu zobowiązań lub konfliktu interesów;
2) dodatkowe zatrudnienie wiązałoby się z wykorzystaniem urządzeń technicznych i zasobów Uniwersytetu, z zastrzeżeniem § 3 ust. 3 pkt 4;
3) dodatkowe zatrudnienie wiąże się z firmowaniem na tym samym lub pokrewnym kierunku studiów znajdującym się w ofercie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, z zastrzeżeniem ust. 3, 5 i 6;
4) nauczyciel akademicki otrzymał negatywną lub warunkowo-pozytywną ocenę okresową;
5) nauczyciel akademicki pełni funkcję organu jednoosobowego lub piastuje inne stanowisko/funkcję, za którą przysługuje dodatek do wynagrodzenia zasadniczego, z zastrzeżeniem ust. 4 i 6. 

2. W przypadku wystąpienia chociażby jednej z przesłanek do nieudzielenia zgody wskazanych w ust. 1, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4, Senat lub Rektor cofa wydaną wcześniej zgodę na dodatkowe zatrudnienie w trybie przewidzianym dla wyrażenia zgody.
3. Właściwy organ udzielający zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia nie stosuje zapisów ust. 1 pkt 3, z zastrzeżeniem pkt 5, w przypadku, gdy:

1) podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia wiąże się z zatrudnieniem na stanowisku profesora wizytującego, w niepełnym wymiarze czasu pracy;
2) podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia przyniesie korzyści związane z uzyskaniem lub utrzymaniem przez jednostkę organizacyjną Uniwersytetu uprawnień do nadawania stopni naukowych lub kształcenia na określonych kierunkach; 
3) podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia przyniesie korzyści związane z realizacją wspólnych projektów badawczych w postaci grantów lub innych projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych wymienionych w Rozporządzeniu MNiSW właściwym w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym;
4) nauczyciel akademicki wnioskujący o wydanie zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia, jest kierownikiem grantu naukowo-badawczego finansowanego ze źródeł zewnętrznych wymienionych w Rozporządzeniu MNiSW właściwym w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym;
5) nauczyciel akademicki wnioskujący o wydanie zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia w okresie ostatnich dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o dodatkowe zatrudnienie, był autorem lub współautorem publikacji z listy A lub C MNiSW lub monografii z afiliacją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

4. Właściwy organ udzielający zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia nie stosuje zapisów ust. 1 pkt 5 w przypadku, gdy:

1) podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia wiąże się z zatrudnieniem na stanowisku profesora wizytującego, w niepełnym wymiarze czasu pracy;
2) podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia przyniesie korzyści związane z realizacją wspólnych projektów badawczych w postaci grantów lub innych projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych wymienionych w Rozporządzeniu MNiSW właściwym w sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym;
3) nauczyciel akademicki wnioskujący o wydanie zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia, jest kierownikiem grantu naukowo-badawczego finansowanego ze źródeł zewnętrznych wymienionych w Rozporządzeniu MNiSW właściwym sprawie kryteriów i trybu przyznawania kategorii naukowej jednostkom naukowym.

5. Pokrewne kierunki studiów, o których mowa w ust. 1 pkt 3, określają rady podstawowych jednostek w drodze uchwały, natomiast aktualny wykaz pokrewnych kierunków prowadzony jest przez jednostkę administracji centralnej właściwą ds. kadr.
6. Osoba, która uzyskała zgodę na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia jest zobowiązana, w okresie tego zatrudnienia, zrealizować w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie pensum dydaktyczne w pełnym wymiarze przewidzianym w przepisach odrębnych dla zajmowanego przez nauczyciela stanowiska.

4) Załączniki do Uchwały, w brzmieniu ustalonym Uchwałą Nr 774 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 25 września 2015 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr 466 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 28 lutego 2014 roku w sprawie określenia procedury oraz kryteriów udzielania zgody na dodatkowe zatrudnienie, otrzymują brzmienie:

a) Załącznik Nr 1: - treść w ZAŁĄCZNIKU 1
b) Załącznik Nr 2: - treść w ZAŁĄCZNIKU 2

§ 2

Tekst jednolity Uchwały Nr 466 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 28 lutego 2014 roku w sprawie określenia procedury oraz kryteriów udzielania zgody na dodatkowe zatrudnienie ( z późn. zm.)  stanowi załącznik do niniejszej Uchwały.

§ 3

Zgody na podjęcie lub kontynuowanie dodatkowego zatrudnienia, udzielone bezterminowo, tracą ważność z dniem 1 września 2016 r.

§ 4

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia za wyjątkiem § 4 ust. 2 wskazanego w § 1 pkt 3 uchwały, który wchodzi w życie z dniem 01 września 2016 roku.

Przewodniczący Senatu

Rektor

prof. dr hab. Ryszard J. GÓRECKI

 

 

 

Załącznik do Uchwały Nr 895 - Uchwała Nr 466 -tekst jednolity.pdf
ZAŁĄCZNIK 1.pdf
ZAŁĄCZNIK 2.pdf
Podmiot udostępniający:
Biuro Rektora
Wytworzono przez:
SENAT
Data wytworzenia:
25 kwietnia 2016
Opublikowano przez:
Małgorzata Klafft
Data opublikowania:
3 lutego 2021 15:10
Aktualizowano przez:
Małgorzata Klafft
Data aktualizacji:
3 lutego 2021 15:11