Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUKI O ŻYWNOŚCI UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE ogłasza konkurs na stanowisko adiunkt - POSTDOC w grupie pracowników badawczych  w Katedrze Fizyki i Biofizyki

Status: Rozstrzygnięto

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko adiunkt - POSTDOC w grupie pracowników badawczych w Katedrze Fizyki i Biofizyki w ramach projektu, pt.: „Multiscale Dynamics with Ultrafast High-Resolution Relaxometry” (HIRES-MULTIDYN, Umowa grantowa nr 899683) z programu Horyzont 2020 na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

Data ogłoszenia konkursu – 10.07.2024 r.
Termin składania ofert – 12.08.2024 r.
Data rozstrzygnięcia konkursu – 21.08.2024 r.

 

Wynik konkursu: W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko adiunkt - POSTDOC w grupie pracowników badawczych w Katedrze Fizyki i Biofizyki w ramach projektu, pt.: „Multiscale Dynamics with Ultrafast High-Resolution Relaxometry” (HIRES-MULTIDYN, Umowa grantowa nr 899683) z programu Horyzont 2020 w Katedrze Fizyki i Biofizyki na Wydziale Nauki o Żywności (https://bip.uwm.edu.pl/ogloszenia/oferty-zatrudnienia/hires-2024-07-10-08-00/) Komisja po przeanalizowaniu dorobku naukowego Kandydatów oraz ich doświadczenia naukowego, w kontekście zadań projektu HIRES – MULTIDYN,  ustaliła następującą listę rankingową:
1. Dr Edwin Shingwenya Madivoli (preferowany Kandydat)
2. Dr Hafiz Muhammad Saleem Akhtar  
Oznacza to, że w przypadku rezygnacji Dr Edwin Shingwenya Madivoli stanowisko zostanie zaoferowane Dr Hafiz Muhammad Saleem Akhtar. Komisja nie rekomenduje kandydatury Pana Dr Khaled Belfaa.

Uzasadnienie: Do konkursu zgłosiło się trzech kandydatów – Pan Dr Edwin Shingwenya Madivoli, Pan Dr Hafiz Muhammad Saleem Akhtar, Pan Dr Khaled Belfaa. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się z dokumentacją złożoną przez Kandydatów stwierdziła,  że dwóch Kandydatów posiada satysfakcjonujące doświadczenie naukowe.

 

DZIEKAN
Wydziału Nauki o Żywności
prof. dr hab. inż. Małgorzata Darewicz

DZIEKAN WYDZIAŁU NAUKI O ŻYWNOŚCI UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE ogłasza konkurs na stanowisko adiunkt - POSTDOC w grupie pracowników badawczych w Katedrze Fizyki i Biofizyki w ramach projektu H2020-FETOPEN-2018-2020 / H2020-FETOPEN-2018-2019-2020-01 EXCELLENT SCIENCE - Future and Emerging Technologies (FET)
https://cordis.europa.eu/project/id/899683/pl

Multiscale Dynamics with Ultrafast High-Resolution Relaxometry

HIRES-MULTIDYN

OKRES: 13 miesięcy  (nie dłużej niż  do 30.09.2025)

KWOTA: 11666.00 PLN/miesiąc brutto/brutto 

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: 12.08.2024 (23:59 CET)

PLANOWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA:  01.09.2024

SŁOWA KLUCZOWE: Magnetyczny Rezonans Jądrowy, relaksacja spinowa, dynamika, materia skondensowana

 

OPIS  PROJEKTU:

Projekt poświęcony jest przełomowej technologii zwanej ultraszybką relaksometrią Magnetycznego Rezonansu Jądrowego (MRJ) o wysokiej rozdzielczości (UHRR). Technologia ta  umożliwia analizę  procesów dynamicznych zachodzących w złożonych układach materii skondensowanej w skali czasowej od pikosekund do mikrosekund z rozdzielczością atomową. Aby w pełni wykorzystać  koncepcję UHRR, konieczne jest opracowanie modeli teoretycznych procesów relaksacji dla  złożonych układów molekularnych. Opis teoretyczny musi uwzględniać różne mechanizmy procesów relaksacji w połączeniu ze złożoną dynamiką  molekularną. Prototypy urządzeń UHRR zostaną wykorzystywane w szerokim zakresie zagadnień (projektowanie leków, nauki o żywności i zdrowiu, energia). 

 

OPIS ZADAŃ W PROJEKCIE:

  • Udział w tworzeniu  modeli procesów relaksacji spinowej (Magnetyczny Rezonans Jądrowy – MRJ) dla molekularnych i jonowych układów materii skondensowanej
  • Udział w numerycznej implementacji  modeli procesów relaksacji i ich eksperymentalnej weryfikacji
  • Udział w przygotowywaniu artykułów naukowych 
  • Prezentacja wyników badań na konferencjach naukowych

 

WYMAGANIA:

  • Stopień doktora fizyki, chemii, nauk o materiałach, nanotechnologii, biotechnologii lub nauk pokrewnych lub przewidywany termin uzyskania stopnia doktora przed rozpoczęciem zatrudnienia
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym aktywny udział w badaniach naukowych i prezentację ich wyników
  • Wysoce preferowana znajomość podstaw Magnetycznego Rezonansu Jądrowego lub innych metod spektroskopowych
  • Preferowana umiejętność programowania
  • Preferowane doświadczenie w badaniu własności strukturalnych i dynamicznych materii skondensowanej 

 

WYMAGANE DOKUMENTY:

  1. Podanie kierowane do Rektora UWM w Olsztynie
  2. List motywacyjny
  3. Życiorys zawierający opis kompetencji Kandydata w odniesieniu do stawianych wymagań
  4. Wykaz publikacji i  innych osiągnięć naukowych
  5. Odpis dyplomu doktorskiego lub potwierdzona informacja o terminie obrony
  6. Kwestionariusz osobowy  (https://bip.uwm.edu.pl/menu/baza-dokumentow-sprawy-kadrowe/#111) 
  7. Oświadczenie, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy 
    Oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku określonym w ogłoszeniu o konkursie (https://bip.uwm.edu.pl/menu/baza-dokumentow-sprawy-kadrowe/#123) 
  8. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (https://bip.uwm.edu.pl/menu/baza-dokumentow-sprawy-kadrowe/#126) 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

  1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu art. 120 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. 120 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.).
  2. Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu bez podania przyczyn.
  3. Dokumenty należy składać w formie elektronicznej na adresy: wnz-dziekanat@uwm.edu.pl,  danuta.kruk@uwm.edu.pl
  4. tytuł wiadomości: HIRES_02
  5. Dokumenty muszą być złożone  w języku angielskim 
  6. Umowa może rozpocząć się niezwłocznie po zakończeniu niezbędnych procedur administracyjnych, ale nie wcześniej niż 1.09.2024 
  7. Dokumentacja złożona przez kandydatów zostanie oceniona przez komisję konkursową. O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie. Rozmowa będzie prowadzona on-line. 
  8. W przypadku rezygnacji wybranego  kandydata, zastrzegamy sobie prawo wybrania następnej osoby z listy rankingowej. Pozostali kandydaci zostaną poinformowani o powodach odrzucenia ich aplikacji, jeśli zwrócą się z takim zapytaniem.
  9. Kandydaci mogą otrzymywać na bieżąco informacje o statusie swojej  aplikacji jeśli zwrócą się z takim zapytaniem.
  10. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt: danuta.kruk@uwm.edu.pl tel. +48516849233

 

Dziekan Wydziału Nauki o Żywności
prof. dr hab. inż. Małgorzata Darewicz

Podmiot udostępniający:
Wydział Nauki o Żywności
Wytworzono przez:
prof. dr hab. Małgorzata arewicz
Data wytworzenia:
10 lipca 2024
Opublikowano przez:
Zofia Konopka
Data opublikowania:
10 lipca 2024 10:00
Aktualizowano przez:
Zofia Konopka
Data aktualizacji:
12 września 2024 14:04