Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji

DZIEKAN WYDZIAŁU BIOINŻYNIERII ZWIERZĄT UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE ogłasza konkurs na stanowisko profesora uczelni (w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych) w Katedrze Drobiarstwa i Pszczelnictwa

Status: Rozstrzygnięto

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko profesora uczelni w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Drobiarstwa i Pszczelnictwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Data ogłoszenia konkursu -14.08.2024.

Termin składania ofert - 16.09.2024r.

Data rozstrzygnięcia konkursu - 23.09.2024r.

                                                              

W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko profesora uczelni w grupie  pracowników badawczo-dydaktycznych w Katedrze Drobiarstwa  i Pszczelnictwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Komisja Konkursowa jednomyślnie rekomenduje kandydaturę dr hab. Beaty Bąk.

Uzasadnienie: Do konkursu przystąpiła jedna kandydatka dr hab. Beata Bąk. Komisja Konkursowa, po zapoznaniu się z dokumentami złożonymi przez kandydatkę, stwierdziła ich kompletność pod względem formalnym. Następnie po ich przeanalizowaniu uznała, że dr hab. Beata Bąk spełnia kryteria kwalifikacyjne na stanowisko profesora uczelni (w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych) w Katedrze Drobiarstwa i Pszczelnictwa. Posiada predyspozycje i przygotowanie merytoryczne do prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz badań, wykazuje się istotną aktywnością naukową (liczne publikacje, projekty badawcze, udział w konferencjach i kongresach zagranicznych).

Zdaniem Komisji dr hab. Beata Bąk w pełni odpowiada oczekiwaniom w odniesieniu do specyfiki zadań przewidzianych na ww. stanowisku.

DZIEKAN
Wydziału Bioinżynierii Zwierząt
prof. dr hab. Urszula Czarnik

Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające wymogi określone w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 roku – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742, ze zm.) oraz w Statucie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, stanowiącym załącznik do Uchwały Nr 494 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 21 maja 2019 roku (ze zm.)

Kryteria kwalifikacyjne: 

  • posiadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego, dziedzina nauki rolnicze, dyscyplina: zootechnika i rybactwo,
  • spełnienie wymagań kwalifikacyjnych na stanowisko profesora uczelni (w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych), określonych w  Załączniku nr 4 (załącznik do Uchwały Nr 252 z dnia 29 listopada 2022 roku, tabela 5a) do Statutu UWM w Olsztynie,
  • posiadanie udokumentowanego dorobku naukowego w zakresie pszczelnictwa,
  • umiejętność pracy w zespole i ze studentami (komunikatywność, uprzejmość),
  • doświadczenie w pracy dydaktycznej,
  • doświadczenie w składaniu projektów badawczych do instytucji finansujących badania naukowe i prace rozwojowe,
  • udział w projektach badawczych oraz doświadczenie w kierowaniu zespołem badawczym,
  • gotowość do podjęcia działań związanych z promocją uczelni/wydziału,
  • zaangażowanie w rozwój działalności dydaktycznej uczelni/wydziału,
  • doświadczenie we współpracy z pszczelarskim środowiskiem branżowym,
  • znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie zajęć dydaktycznych.

 

Wykaz dokumentacji konkursowej:

  1. Podanie o zatrudnienie (kierowane do JM Rektora UWM w Olsztynie).
  2. Życiorys.
  3. Kwestionariusz osobowy (BIP UWM).
  4. Odpis dyplomu doktora i doktora habilitowanego.
  5. Kopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje.
  6. Informacja o spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych niezbędnych do zajmowania stanowiska profesora uczelni w grupie pracowników  badawczo- dydaktycznych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo (Załącznik nr 4 do Statutu UWM w Olsztynie, tabela 5a).
  7. Deklaracja o reprezentowanej dziedzinie i dyscyplinie naukowej oraz deklaracja upoważniająca do zaliczenia do liczby pracowników  prowadzących działalność naukową.
  8. Deklaracja złożenia oświadczenia, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu art. 120 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 poz. 742, ze zm.).
  9. Oświadczenie o spełnieniu warunków z art. 113 ww. ustawy.
  10. Oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku określonym w ogłoszeniu o konkursie (BIP UWM).
  11. Oświadczenie o niekaralności w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 17 ze zm.) oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 172 oraz z 2022 r. poz. 2600), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.
  12. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – załącznik nr 1 Polityki Bezpieczeństwa Informacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, stanowiącej załącznik do Zarządzenia Nr 36/2018 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 28 maja 2018 roku (BIP  UWM).

 

Informacje:

  1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu przepisu art. 120 ustawy z dnia 20 lipca 2018  r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t. j. Dz. U. z 2023 poz. 742, ze zm.).
  2. Wynagrodzenie zasadnicze dla stanowiska profesora uczelni: 7778 zł brutto.
  3. Konkurs ma charakter jednoetapowy.
  4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu przez Rektora bez podania przyczyn.
    Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.
  5. Zgłoszenia udziału w konkursie należy składać w Dziekanacie Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 5, 10-719 Olsztyn w terminie do dnia 16 września 2024 r.
  6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu dwóch tygodni od upływu terminu składania dokumentów.

Podmiot udostępniający:
Wydział Bioinżynierii Zwierząt
Wytworzono przez:
prof. dr hab. Urszula Czarnik
Data wytworzenia:
14 sierpnia 2024
Opublikowano przez:
Zofia Konopka
Data opublikowania:
14 sierpnia 2024 11:27
Aktualizowano przez:
Zofia Konopka
Data aktualizacji:
30 września 2024 10:49