Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji

DZIEKAN WYDZIAŁU GEOINŻYNIERII Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłasza konkurs na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Inżynierii i Ochrony Środowiska w Katedrze Inżynierii Środowiska

Status: Rozstrzygnięto

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Inżynierii i Ochrony Środowiska w Katedrze Inżynierii Środowiska na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Data ogłoszenia konkursu: 05.02.2025 r.

Termin składania ofert: 07.03.2025 r.

Data rozstrzygnięcia konkursu: 17.03.2025 r.

Wynik konkursu: W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisku asystenta w grupie pracowników badawczych w Instytucie Inżynierii i Ochrony Środowiska w Katedrze Inżynierii Środowiska na Wydziale Geoinżynierii UWM w Olsztynie Komisja konkursowa jednomyślnie rekomenduje kandydaturę dr Pauliny Rusanowskiej.

Uzasadnienie: Do konkursu zgłosiła się jedna kandydatka. Komisja Konkursowa po zapoznaniu się z dokumentacją złożoną przez kandydatkę stwierdziła kompletność tej dokumentacji pod względem formalnym. Komisja Konkursowa stwierdziła, że kandydatka spełnia wszystkie kryteria konkursowe. Komisja Konkursowa wysoko i pozytywnie oceniła osiągnięcia naukowe dr Pauliny Rusanowskiej, stwierdzając jej duże predyspozycje i bardzo dobre przygotowanie merytoryczne do pełnienia zadań na stanowisku asystenta w grupie pracowników badawczych. Dr Paulina Rusanowska podczas dotychczasowej pracy wykazała się dużą aktywnością naukową udokumentowaną poprzez publikacje, realizacje licznych projektów naukowych, udział w konferencjach naukowych, a także aktywny udział w przygotowywaniu wniosków o granty na naukowe projekty międzynarodowe.

 

DZIEKAN
Wydziału Geoinżynierii
dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM

Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają wymagania określone w art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 ze zm.) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:

  • posiadają tytuł zawodowy magistra/magistra inżyniera albo równorzędny uzyskany na kierunku inżynieria środowiska lub posiadają stopień naukowy doktora nauk biologicznych w zakresie biotechnologii (biotechnologii przemysłowej)  lub w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
  • na dzień aplikowania o zatrudnienie pełnią rolę kierownika lub wykonawcy w co najmniej jednym projekcie badawczym.

Ponadto wykazują:

  • dobrą znajomość języka angielskiego oraz biegłą znajomość języka polskiego w mowie i piśmie (dot. obcokrajowców),
  • znaczący dorobek naukowy, obejmujący przynajmniej 5 prac opublikowanych czasopismach w Q1,
  • doświadczenie w pracy naukowej związanej z technologiami tlenowego oraz beztlenowego przetwarzania ścieków o różnej charakterystyce,  hodowlą mikroglonów ukierunkowaną na wykorzystanie w bioenergetyce oraz metodami biologii molekularnej, udokumentowane publikacjami w czasopismach z listy JCR,
  • umiejętność zastosowania narzędzi statystycznej analizy danych (Statistica, GraphPad, R).

 

Wykaz dokumentacji konkursowej:

  1. Podanie o zatrudnienie na ww. stanowisku kierowane do Prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej UWM w Olsztynie. 
  2. Życiorys.
  3. Kwestionariusz osobowy (BIP UWM „baza dokumentów - sprawy kadrowe” link - https://bip.uwm.edu.pl/menu/baza-dokumentow-sprawy-kadrowe/#123 ).
  4. Potwierdzona kopia lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych lub równorzędnych. 
  5. Potwierdzona kopia lub odpis dyplomu nadania stopnia naukowego doktora lub równorzędny.
  6. Inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje (dyplomy, certyfikaty, zaświadczenia itp.)
  7. Pisemna opinia promotora lub bezpośredniego przełożonego z ostatniego miejsca pracy.
  8. Pisemne sprawozdanie z dotychczasowej działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej i organizacyjnej http://wg.uwm.edu.pl/postepowanie_konkursowe 
  9. Opracowanie dotyczące zainteresowań i planów naukowych, badawczych, publikacyjnych, dydaktycznych i organizacyjnych w perspektywie co najmniej pięciu lat – opracowanie w formie konspektu nie powinno przekraczać 2 stron formatu A4.
  10. Informacja Kandydata o spełnieniu wymogów przy zatrudnianiu nauczycieli akademickich (załącznik nr 4 do Statutu UWM w Olsztynie, tabela 1a, link -  https://bip.uwm.edu.pl/menu/statut-uwm/#623 ) – wzór dokument – link (http://wg.uwm.edu.pl/postepowanie_konkursowe
  11. Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego.
  12. Dokument potwierdzający znajomość języka polskiego – dotyczy obcokrajowców.
  13. Oświadczenie, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy w rozumieniu przepisu art. 120 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r.  Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 ze zm.), (link - http://wg.uwm.edu.pl/postepowanie_konkursowe ).
  14. Deklaracja złożenia oświadczenia, o którym mowa w Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 ze zm.) w sprawie zaliczania do dyscypliny naukowej (link - http://wg.uwm.edu.pl/postepowanie_konkursowe ).
  15. Oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie pracy na stanowisku nauczyciela akademickiego (BIP UWM – „Oświadczenie o stanie zdrowia kandydata (konkurs)”, link - https://bip.uwm.edu.pl/menu/baza-dokumentow-sprawy-kadrowe/#123 ).
  16. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (BIP UWM , link - https://bip.uwm.edu.pl/menu/baza-dokumentow-sprawy-kadrowe/#123 ).
  17. Oświadczenie o spełnieniu warunków z art. 113 Ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1571 ze zm.) (link - http://wg.uwm.edu.pl/postepowanie_konkursowe ).

 

Informacje:

  1. Dokumenty wymienione w pkt 7, 8 i 9 należy przesłać dodatkowo w formie elektronicznej na adres: wg.dziekan@uwm.edu.pl
  2. Zgłoszenia udziału w konkursie należy składać w Biurze Dziekana Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Prawocheńskiego 15, 10-720 Olsztyn-Kortowo, pok. 16, w terminie od 05 lutego 2025 r. do 07 marca 2025 r,
    od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00.
  3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 30 dni od upływu terminu składania dokumentów.
  4. Postępowanie konkursowe przewiduje prezentację Kandydata przed Komisją Konkursową osiągnięć i planów, o których mowa w pkt 8 i 9 zgłoszenia do niniejszego konkursu. 
    O terminie posiedzenia Komisji Konkursowej Kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.
  5. Kandydat, który zostanie wyłoniony w procesie rekrutacji przed zatrudnieniem będzie zobowiązany do złożenia:
    - informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych 
    - w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 17 ze zm.) oraz w ustawie z dnia
      29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. z 2023 r. poz. 1939), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione
      określone w przepisach prawa obcego,
    - informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, 
  6. - oświadczenia - zgodnie z Zarządzeniem Nr 71/2024 Rektora UWM w Olsztynie z dnia 20 sierpnia 2024 r.
  7. Wynagrodzenie zasadnicze dla stanowiska asystenta wynosi 4685 zł brutto.
  8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie podstawowym miejscem pracy  w rozumieniu Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.).
  9. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zastrzega sobie prawo unieważnienia konkursu przez Rektora bez podania przyczyny na każdym etapie postępowania konkursowego.
  10. Konkurs ma charakter jednoetapowy.
  11. Niepoinformowanie kandydata o wynikach konkursu jest równoznaczne z odrzuceniem jego oferty.
  12. Wszystkie dokumenty powinny być podpisane przez Kandydata 

                                                                        

Dziekan 
Wydziału Geoinżynierii
dr hab. inż. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM

Podmiot udostępniający:
Wydział Geoinżynoerii
Wytworzono przez:
dr hab. Dariusz Popielarczyk, prof. UWM
Data wytworzenia:
6 lutego 2025
Opublikowano przez:
Zofia Konopka
Data opublikowania:
6 lutego 2025 09:04
Aktualizowano przez:
Zofia Konopka
Data aktualizacji:
3 kwietnia 2025 13:12