Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji

Sygnatura: US/544/2019

Wejście w życie: 24.06.2019

Ważny do: -

Dokumenty powiązane: Brak dokumentów powiązanych.

UCHWAŁA Nr 544
Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
z dnia 25 czerwca 2019 roku

w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej na nieruchomości położonej w Olsztynie 

Na podstawie § 14 ust. 2 pkt 5 lit. a Statutu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zatwierdzonego Uchwałą Nr 785 Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z dnia 25 listopada 2011 r. (ze zm.), stanowi się co następuje:

§ 1

1. Senat wyraża zgodę na ustanowienie przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie odpłatnej służebności gruntowej, przejścia i przejazdu ścieżką rowerową „Łynostrada”, na nieruchomościach stanowiących własność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, położonych w Olsztynie przy ulicy Tuwima w obrębach nr 110 i 111 oznaczonych w ewidencji gruntów jako działki:

1)  nr 64/46 o powierzchni 0,2533 ha, nr 74/35 o powierzchni 0,2485 ha, dla których Sąd Rejonowy w Olsztynie prowadzi księgę wieczystą nr OL1O/00039692/2,
2)  nr 3/2 o powierzchni 0,5913 ha, dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie prowadzi księgę wieczystą nr OL1O/00035934/3.

2. Wyrys z mapy, dotyczący nieruchomości o których mowa w ust. 1, stanowi załącznik do Uchwały.

§ 2

1. Ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej na nieruchomościach opisanych w § 1 ust. 1 polega na prawie do korzystania z nieruchomości obciążonej w zakresie przejścia i przejazdu ścieżką pieszo-rowerową „Łynostrada” o powierzchni 3175 m2.
2. Służebność, o której mowa w ust. 1 zostanie ustanowiona na rzecz Miasta Olsztyna na zasadach, określonych w umowie zawartej przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie z Miastem Olsztyn.

§ 3

Ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej na przedmiotowych nieruchomościach, będących własnością Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, nastąpi za jednorazowym wynagrodzeniem w wysokości 132 260,98 zł netto (słownie: sto trzydzieści dwa tysiące dwieście sześćdziesiąt złotych 98/100) powiększonym o należny podatek VAT.

§ 4

Służebność ustanawia się na czas nieoznaczony.

§ 5

Senat upoważnia Rektora i Kanclerza do przeprowadzenia procedury ustanowienia odpłatnej służebności gruntowej, o której mowa w niniejszej uchwale.

§ 6

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia. 

Przewodniczący Senatu

Rektor

prof. dr hab. Ryszard J. GÓRECKI

Załącznik nr 1 do uchwały łynostrada służebność.jpg
Podmiot udostępniający:
Biuro Rektora
Wytworzono przez:
SENAT
Data wytworzenia:
24 czerwca 2019
Opublikowano przez:
Małgorzata Klafft
Data opublikowania:
8 marca 2021 14:33
Aktualizowano przez:
Małgorzata Klafft
Data aktualizacji:
8 marca 2021 14:33