VI Olsztyńskie Dni Nauki

Strona została usunięta dnia: 18 luty, 2008 - 08:30

 

 

Szanowni Państwo

Rozpoczynamy prace przygotowawcze nad realizacją VI Olsztyńskich Dni Nauki, wstępnie planowanych na 4 tydzień września br. (22-28 września 2008). Serdecznie zapraszamy do współpracy przy organizacji Dni Nauki w roku bieżącym. Miejscem, w którym zaplanowano kulminację wszystkich imprez będzie Biblioteka Uniwersytecka.

Wśród zgłoszonych propozycji jest ogólnopolski konkurs fotograficzny (tematem jest praca naukowca); przygotowanie krótkiego filmu dotyczącego badań naukowych, który na płycie DVD rozesłany będzie do szkół i bibliotek w naszym regionie; cykl audycji popularno-naukowych w radiu; wystawy fotograficzne i pokonkursowe, które po dniach nauki będę pokazywane także w kilku miejscowościach Warmii i Mazur; wykłady i wycieczki w terenie; pokazy nocnych badań przyrodniczych; konkurs języka polskiego; wydrukowanie tematycznych pocztówek edukacyjnych; koncerty muzyki kameralnej, odbywające się w obiektach naukowych; pokazy; zwiedzanie laboratoriów; przygotowanie zestawów edukacyjnych dla odwiedzających nauczycieli i szkół z regionu.

Przy okazji Dni Nauki po raz pierwszy przystępujemy do projektu pt.: Noc Naukowców (Researchers Night). Noc Naukowców to przedsięwzięcie odbywające się w tym samym dniu w całej Europie. W roku 2008 termin wyznaczono na dzień 26 września. W całej Europie odbędą się imprezy popularnonaukowe i rozrywkowe pod hasłem Researchers Night. Tej nocy można przeprowadzić warsztaty, różnego rodzaju pokazy i demonstracje z udziałem publiczności, otworzyć dla wszystkich zwiedzających swoje laboratoria, zapoznać z tajnikami badań i eksperymentów naukowych, nowymi technologiami, zachęcając w ten sposób dzieci i młodzież do kariery zawodowej naukowca. Wszystko to powinno odbywać się w atmosferze zabawy i w atrakcyjnej formie.

W związku z tym już teraz prosimy o zgłaszanie do Biura Nauki i Współpracy Regionalnej (bnwr@uwm.edu.pl) propozycji imprez. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia VI Olsztyńskich Dni Nauki.

Z poważaniem

Dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM
Koordynator Olsztyńskich Dni Nauki

Mgr inż. Anna Smoczyńska
Kierownik Biura Nauki i Współpracy Regionalnej

 

Informacje o dokumencie:
Jednostka:
Biuro Nauki i Współpracy Regionalnej
Wytworzył:
mgr inż. Anna Smoczyńska
Opublikował:
Dorota Nowakowska
Data wytworzenia:
06.02.2008
Data publikacji:
06.02.2008 14:24
Data aktualizacji:
18.02.2008 08:30
Liczba wyświetleń:
3943
Historia aktualizacjiDrukuj ten dokument