Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców

Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców

10-725 Olsztyn, ul. Kurta Obitza 1, p. 217
tel./fax +48 89 524 65 64
www.uwm.edu.pl/okjp/

kierownik jednostki:

dr Maria Rółkowska

ul. Kurta Obitza 1, p. 217
10-725 Olsztyn
tel./fax +48 89 524 65 64

e-mail: maria_rolkowska@interia.eu

 

         Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców jest jednostką ogólnouczelnianą Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, powołaną uchwałą Senatu UWM z dnia 28 stycznia 2005 roku. Mieści się w nowo wybudowanym Centrum Humanistycznym na terenie Kortowa.

         Zadaniem Centrum jest nauczanie języka polskiego obcokrajowców oraz promocja wartości kultury polskiej. Uczymy języka polskiego cudzoziemców i osoby polskiego pochodzenia mieszkające poza granicami kraju, a także zapoznajemy ich z szeroko pojętą polską kulturą (historią, literaturą, sztuką, zwyczajami i tradycjami) oraz realiami życia w Polsce. Prowadzimy kursy semestralne (na poziomie początkującym, podstawowym, średnio zaawansowanym, zaawansowanym), intensywne kursy letnie, a także  indywidualne lekcje języka polskiego, w ramach których przygotowujemy, między innymi, do egzaminów państwowych z języka polskiego jako obcego.

        Nasza kadra to profesjonalni lektorzy, posiadający wieloletnie doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców. Są to filolodzy polscy  będący pracownikami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, znający języki obce. Nauczyciele są otwarci i twórczy, pomocni  w przełamywaniu barier kulturowych i językowych. Uczestnikami naszych kursów i zajęć indywidualnych są obcokrajowcy z wielu krajów, między innymi z: Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Malty, Anglii, Francji, Czech, Ukrainy, Rosji.

        Zapraszamy obcokrajowców i osoby polskiego pochodzenia do nauki języka polskiego w naszym Centrum. Uczymy profesjonalnie, efektywnie i w sposób komunikacyjny. Czas spędzony z nami to przede wszystkim nauka języka polskiego i poznanie polskiej kultury, ale także wymiana doświadczeń międzynarodowych, możliwość poznania nowych ludzi i zawiązania przyjaźni, zwiedzenia pięknego regionu Warmii i Mazur oraz jego stolicy – Olsztyna.

 

Podstawa prawna:

Zarządzenie Nr 52/2011 Rektora  z dnia 16 sierpnia 2011 roku w sprawie zmiany Regulaminu Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców

UCHWAŁA Nr 260 Senatu z dnia 29 lutego 2008 r. w sprawie zmiany nazwy jednostki ogólnouczelnianej – Ośrodek Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców.

Zarządzenie Nr  4 Rektora z dnia 1 lutego 2005 rokuw sprawie: zmian organizacyjnych na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt i w jednostkach ogólnouczelnianych.

Uchwała Nr  231 Senatu z dnia 28 stycznia 2005 r. w sprawie: utworzenia jednostki ogólnouczelnianej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie o nazwie Ośrodek Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców. 

 

 

Informacje o dokumencie:
Jednostka:
Ośrodek Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców
Wytworzył:
dr Maria Rółkowska
Opublikował:
Dorota Nowakowska
Data wytworzenia:
30.11.2006
Data publikacji:
02.10.2007 12:41
Data aktualizacji:
19.09.2011 06:18
Liczba wyświetleń:
15724
Historia aktualizacjiDrukuj ten dokument
ZałącznikRozmiar
Uchwala Nr 231.doc21.5 KB
Zarzadzenie Nr4.doc26 KB